آغاز صدور ویزای الکترونیک در سرکنسولگری ایران در اربیل

صدور ویزای الکترونیک در سرکنسولگری جمهوری اسلامی در اربیل راه‌اندازی شد.

آغاز صدور ویزای الکترونیک در سرکنسولگری ایران در اربیل

مرتضی عبادی، سرکنسول ایران در اربیل، با بیان اینکه ارائه آسان خدمات کنسولگری از جمله اهداف این نمایندگی است، گفت:

در همین راستا صدور ویزای الکترونیک در سرکنسولگری جمهوری اسلامی در اربیل راه‌اندازی شد.

مرتضی عبادی گفت:

بدین ترتیب متقاضیان روادید ایران می‌توانند با حذف مرحله حضور در نمایندگی برای تسلیم درخواست با اتصال به آدرس الکترونیکی از منازل یا دفاتر اینترنتی و شرکت‌های گردشگری، مشخصات گذرنامه‌ای خود را ثبت و با همراه داشتن تصویر فرم ثبتی با یک مرحله مراجعه به نمایندگی روادید خود را دریافت کنند.

وی افزود:

کنسولگری اربیل در گذشته نیز به منظور تسهیل در اعطای روادید، به برخی از دفاتر مجاز در حوزه گردشگری در شهرهای بزرگ و شهرستان‌های دوردست اجازه داد تا به عنوان حلقه ارتباطی روادید دریافت نمایند و در عین حال با احداث سالن شهدا در محل سرکنسولگری برای آن دسته از متقاضیانی که تمایل دارند با حضور در نمایندگی رأساً به اخذ ویزا اقدام نمایند، فرصت لازم فراهم آورد.

سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در اربیل در خصوص زمان آغاز صدور ویزای الکترونیک گفت:

مرحله آزمایشی صدور روادید الکترونیک از هفته گذشته آغاز شد و نتایج مثبت آن مورد بررسی قرار گرفت، لذا دریافت درخواست صدور روادید از تاریخ هشتم خرداد تنها از طریق اینترنت قابل انجام است.

ایشان همچنین در خصوص هزینه ویزای الکترونیک گفت:

صدور روادید الکترونیک در قیمت ویزا هیچ‌گونه تأثیری ندارد.

عبادی در خصوص تأثیر افزایش خدمات برای متقاضیان گفت:

هرچند سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران در اربیل با برنامه‌ریزی مناسب توانست مدت زمان تحویل ویزا را به چند ساعت در همان روز درخواست کاهش دهد، ولی عموما ضروری بود متقاضیان با دو مرحله حضور در کنسولگری یا شرکت‌های گردشگری در مرحله اول درخواست و گذرنامه را تحویل دهند و در حضور بعدی ویزا را اخذ نمایند؛ ولی در این روش با در اختیار داشتن تصویر ثبت اینترنتی درخواست قادرند به محض حضور در نمایندگی، ویزا دریافت کنند.

عبادی تصریح کرد:

در ثبت اینترنتی، مشخصات اولیه به انضمام تصویر گذرنامه مورد نیاز است و تفاوتی با هم ندارند. مدت و نوع روادید در مرحله مراجعه شخص به نمایندگی تعیین خواهد شد. از این رو گروه مجاز از جمله تجار و بازرگانان که از روادید متعدد و دراز مدت استفاده می‌کنند، با پیشنهاد کارشناسان بخش اقتصادی نمایندگی قادر خواهند بود ویزای درازمدت اخذ کنند.

 

منبع : کجارو